SUDAN ZEHİRLENEN MAHALLELİ SOLUĞU ACİLDE ALDI

Konya Merkez Selçuklu ilçesine bağlı Tatköy Mahallesinde 300 den fazla vatandaş içtikleri şebeke suyundan zehirlenerek hastanelere kaldırıldı.

Alınan bilgiye göre Konya Merkez Selçuklu ilçesi Tatköy Mahallesinde ikamet eden üç yüze yakın vatandaş ishal, mide bulantısı ve yüksek ateş şikâyetleriyle şehrin çeşitli hastanelerinin acil servislerine başvurdular.

Tatköy mahallesinde ikamet eden Musa Sunal çocuğunun rahatsızlanması üzerine hastaneye giden ilk aile olduklarını ve acil servise giderek gerekli tetkikleri yaptıklarını dile getirerek, “Yapılan tahlillerin sonuçlarının çıkmasıyla doktorun yanına gittik. Doktor bize ‘çocuğunuz bayat veya bozuk bir şeyler yemiş’ dedi. Benim çocuğum o gün sabahtan rahatsızdı. Bu yüzden yemek yemiyordu sadece su içiyordu. Aradan bir gün geçti. Annem ve büyük oğlumda rahatsızlandı. Hastaneye gitmek için evden çıktık bir baktık ki bütün köylü hastanede yatıyor” ifadelerini kullandı.

SUDA SIKINTI YOK DEDİLER AMA SUDA İÇMEDİLER

Mahalle sakinlerinin iddialarına göre mahalleye gelen yetkililer inceleme yaparak zehirlenmenin sudan olmadığını belirttiler. Fakat mahalle sakinleri gelen yetkililere çay ve su ikram etmek istediklerinde yetkililer tarafından geri çevrilerek yapılan ikramları kabul etmediler.

Vatandaşlar konuyla ilgili olarak en kısa zamanda yetkililerden bir açıklama beklediklerini dile getirdiler.

Hastanelerde gerekli tetkik ve muayenelerinden ardından tedavileri gerçekleştirilen vatandaşlar taburcu edilirken aynı mahalleden hastaneye halen daha zehirlenme vakasıyla başvuranların olduğu belirtildi.

""

http://kanal42haber.com/ Adresinden 16/02/2019 - 13:30 tarihinde yazdırılmıştır.

Yazdır