RANGELOV: "KONYASPOR’DAN NEDEN AYRILDIM BİLMİYORUM"

Atiker Konyaspor'dan sezon başında TFF 1.Lig ekibi Ümraniyespor'a transfer olan Dimitar Rangelov, yeşil-beyazlı ekipten ayrılma sürecini değerlendirdi

Bulgar golcü Rangelov, beIN Sports’ta yer alan röportajında şu ifadelere yer verdi.

“Kulüpte Aykut hocanın gidişiyle beraber çoğu şey değişti. Bazı oyuncular ayrıldı ve ben de ayrılmak zorunda kaldım. Aykut hoca döneminde 2 sezon başarılı sezonlar geçirdik. Ligde ve kupada başarılı olarak Avrupa'ya gittik. Başarılı olmamıza rağmen yönetimsel bazı konuları anlayamadık, en ufak sarsılmada hoca gitti. Hoca gidince de 8-9 oyuncu bir anda ayrıldı. Bu ayrılıktan sonra ben de takımdan ayrıldım. Ben de Konyaspor’dan neden ayrıldım tam olarak bilmiyorum, bunun tam olarak net bir cevabı yok. Bazı kararlar verildi ve durum bu noktaya geldi.”

Rangelov, eski hocası Aykut Kocaman hakkında ise, "Yakalanan başarı zaten ortada. Aykut hoca ile beraber mükemmel 2,5 sezon geçirdik. Bu süreç içerisinde asıl pozirtif olanlar, kulüp içindeki tesisleşmesinden, kulüp yapısından ve kulüp işleyişine kadar çok şeyi değiştirdi. Bu değişimler de sonuçlara yansıdı. Ligde üçüncü olduk ve Avrupa'ya gittik, sonraki sezonda kupayı kaldırdık yine UEFA'ya gitik. Bu da değişimlerin sonucudur diye düşünüyorum" şeklinde konuştu.  

http://kanal42haber.com/ Adresinden 16/02/2019 - 13:26 tarihinde yazdırılmıştır.

Yazdır