Canlı Yayın Foto Galeri Video Galeri
kanal42haber.com > Yazar > Mehmet KÜÇÜKGÜNAY
08 Haziran 2017 Perşembe 17:08

TELEVİZYONLAR...

Mehmet KÜÇÜKGÜNAY

Tv’lerden hem rahatsız oluyoruz hemde izliyoruz. Neden ?

Uyuşturuluyormuyuz ?

Subliminal mesaj nedir ? 25. Kare nedir?

Etrafımıza şöyle bir bakalım, çocuk yaşta öğrencilerin dersten kaçıp parklarda aşık maşuk provaları yaptığını görüyoruz. Eskiden bu manzaralar pek olmazdı. Olsa bile hemen kınanır ve uyarılırdı. Şimdi o kadar çoğaldı ki dikkatimizi bile çekmiyor. NEDEN ?

Açık seçik yayınlar, entrika içerikli yarışmalar, yüzüne gülüp arkasından kuyu kazanlar, haksız kazanç, kolay para, sempatik dolandırıcılıklar ve daha nice kötü alışkanlar o kadar iyi pazarlanıyor ki… Haramlar helal, helaller haram gösteriliyor.

Dostluklar bitiyor, içtenlik tükeniyor, menfaat ve çıkar öncelik haline geldi. Huzur bulmak için sadaka vermek yerine alışveriş yapmaya yönlendiriliyoruz. Marka ve gösterişli elbiseler ile mutlu olacağımıza inandırılıyoruz.

Bir taraftan misyonerlik faaliyetleri tüm hızıyla devam ediyor. Ahlaki ve manevi değerlerden uzaklaştırılıyoruz.

Son teknoloji telefonlar ile çocuklarımız hangi kuruluşun etkisinde, kimlerin etkisi altında hangi manipülasyonlar altında bilmiyoruz.

2 ile 7 yaş arasında çocukların algılama kapasiteleri en üst düzeyde… kim şekillendiriyor ? Hangi çizgi filmlere teslim etmişiz ? Özellikle bu yaşlarda tv ile büyüyen çocuklarda hiperaktivite bozukluğu artmaktadır.

Yetişme çağında çocuklar kendilerine model ararlar. Aileden, akrabalardan veya çevresinden seçebildiği gibi tv lerden de seçebiliyor. Tehlike boyutunu siz düşünün. Film kahramanları model olmuşsa !

Okuma ve düşünme yeteneklerinin köreltildiği, batı özentisinin körüklendiği, tüketim çılgınlığına sevk edildiği, şiddet eğilimlerinin arttırıldığı filmler ve yayınlar ile medya kontrolsüz bir güç haline gelmiştir.

Janjanlı ambalajlarda altın tepsiyle sunulan programlar...

 Cazibesinde farkına varmadan kaybettiklerimiz… Saymakla bitmez…

 

İşte tam bu ortamda bataklıkta biten gül misali, baharı müjdeleyen çiçek misali yayın hayatına başladı Kanal 42 televizyonu…

Selçuklu yıldızı logomuzla “MERHAMETİ, ŞEFKATİ, SABRI, DOĞRULUĞU, SIR TUTMAYI, SADAKATİ, CÖMERTLİĞİ VE RABBİNE ŞÜKRETMEYİ” şiar edindik.

Elbette televizyonlar amacına uygun kullanılabilse, ahlaki değerleri yüksek, tarihine ve kültürüne sahip çıkan bir nesli yetiştirmek çok daha kolay olacaktır. Çocuklar örümcek adamı rol model almak yerine Sultan Fatih’i model alabilirler. Batı özentisinden kurtarılıp kadim medeniyetimiz özendirilebilir. Ayrıştırıcı olmak yerine İslam kardeşliği ile bütünleştirilebilir.

11 yıldız temiz bir ekran oluşturabilmek için ekimizle gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz. Canlı yayınlarımızla, haberlerimizle, sohbetlerimizle, çizgi filmlerimizle, belgesellerimizle, aktüel çekimlerimizle ve reklamlarımızla çizgimizden sapmadan hızlanan adımlarla “EKRANLARIN YÜKSELEN YILDIZI”  olma yolunda ilerliyoruz.

Sizde hem kendinizi hem de geleceğimiz olan çocuklarımızı koruyun…

Allah haktan, hakikatten ve rızasından ayırmasın…

Yazarın Diğer Yazıları

Adınız Soyadınız :
Mesajınız :
Bu makaleye yorum eklenmemiştir.
DİĞER YAZARLARA AİT YAZILAR