Canlı Yayın Foto Galeri Video Galeri
kanal42haber.com > GÜNDEM > TBMM'DE ARTIK 600 VEKİL YOK... AK...
10 Temmuz 2018 Salı 11:07

TBMM'DE ARTIK 600 VEKİL YOK... AKP'DE 4 İSİM İSTİFA EDECEK!

AK Parti'den milletvekili seçilen Berat Albayrak, Mevlüt Çavuşoğlu, Süleyman Soylu ve Abdulhamit Gül yeni kabinede görev alması durumundan dolayı 4 isim vekillikten istifa edecek. AKP'nin vekil sayısı 291'e inerken TBMM'de ise toplam vekil

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçişin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı yeni kabinede Meclis'ten 4 isim yer aldı.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu kabineye girecek isimler olacak.

Yeni sistemde milletvekillerinin kabinede bakan olarak görev alabilmesi için milletvekilliğinden istifa etmesi gerekiyor. Yeni kabinenin açıklanması ile bu 4 isim AKP milletvekilliği görevinden istifa ederek bakanlık görevinde bulunacaklar.

ÖNCEKİ KABİNEDE DE YER ALDILAR

TBMM'den kabineye giren bu 4 isim önceki kabinede de yer almıştı. Abdulhamit Gül, Süleyman Soylu ve Mevlüt Çavuşoğlu bakanlıklardaki yerini korurken Berat Albayrak ise yeni kabinede farklı bir göreve atandı. Albayrak önceki kabinede Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak görev alırken yeni kabinede Hazine ve Maliye Bakanı olarak göreve devam edecek.

 

Yorum Yap

Adınız Soyadınız :
Mesajınız :
Bu habere yorum eklenmemiştir.