Canlı Yayın Foto Galeri Video Galeri
kanal42haber.com > YEREL > KONYA’NIN EN BÜYÜĞÜ OLACAK...
23 Kasım 2017 Perşembe 15:43

KONYA’NIN EN BÜYÜĞÜ OLACAK

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Necmettin Erbakan Üniversitesi'ndeki (NEÜ) temel atma törenlerine katılmak için Konya'ya gelecek.

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Köyceğiz Kampüsünde yaptırılacak Zeliha Akpınar Cami ve Ahmet Keleşoğlu İlahiyat Fakültesi inşaatı temel atma törenlerine Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun katılacak.

Cumartesi günü saat 11:00'da Zeliha Akpınar Camii, 12:00’da ise Ahmet Keleşoğlu İlahiyat Fakültesi inşaatı temel atma töreni gerçekleştirilecek.

Ahmet Keleşoğlu İlahiyat Fakültesi tamamlandığında 510 kişilik bir konferans salonu, kütüphane, yemekhane ve kafeterya, 2 adet çalışma odası, 50 derslik, fakülte toplantı odası, 10 amfi, 12 seminer salonu, 6 öğrenci sosyal etkinlik odası, 19 teknik oda, 12 idari ofis, 2 mescit ile hizmet verecek.

50 bin 358 metrekare toplam kapalı alana sahip olan Ahmet Keleşoğlu İlahiyat Fakültesi Mimari Projesi 2 bodrum kat, zemin kat ve 4 normal kattan oluşuyor. 

Hayırsever iş adamı Kemal Akpınar tarafından merhume eşi Zeliha Akpınar’ın hatırasına Köyceğiz Kampüsünde yaptırılacak Zeliha Akpınar Camii de 12 bin metrekare toplam kapalı alanı ile Konya’nın en büyük camisi olacak. 

15 bin kişilik kapasiteye sahip olacak olan Zeliha Akpınar Caminin, 2018 yılı sonuna kadar bir katının ibadete açılması planlanıyor. 

 

Yorum Yap

Adınız Soyadınız :
Mesajınız :
Bu habere yorum eklenmemiştir.