Canlı Yayın Foto Galeri Video Galeri
kanal42haber.com > YEREL > KONYA'DA FUHUŞ EVLERİNE OPERASYO...
11 Ağustos 2017 Cuma 10:34

KONYA'DA FUHUŞ EVLERİNE OPERASYON

Konya’da fuhuş yapıldığı tespit edilen iki ayrı eve yapılan baskında yabancı uyruklu 5 kadın gözaltına alındı. Kadınların arasında ülkelerinde hemşire ve öğretmen oldukları öğrenildi. Ayrıca Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçi

Konya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesine bağlı Ahlak Büro Amirliği ekipleri merkez Selçuklu ilçesi Bosna hersek Mahallesi’nde bulunan iki ayrı evde fuhuş yapıldığı bilgisini aldı.

Bunun üzerine polis, evleri fiziki takibe aldı. Yapılan teknik takip sonucu söz konusu evlerde yabancı uyruklu kadınların kaldığı ve fuhuş yapıldığı tespit edildi. Polis, gece saatlerinde her iki evde operasyon düzenledi. Yapılan baskında Özbekistan vatandaşları Kunduz S. (36), Kunduzkhon B. (33) ile Kırgızistan vatandaşları Nurgul S. (31), Makhavat O. (34) ve Shakhnazakhan A. (28) gözaltına alındı.

Kadınların arasında ülkelerinde hemşire ve öğretmen oldukları öğrenildi. Ayrıca Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirilen kadınlar, polisteki işlemlerinin ardından Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildi.

 

 

 

Yorum Yap

Adınız Soyadınız :
Mesajınız :
15:26 halilibrahim büyükçorapçı 20 Eylül 2017 Çarşamba 15:26
müslümanlığı tam bilmediklerinden yani yaradılış gayesi unutmaktan dolayı