Canlı Yayın Foto Galeri Video Galeri
kanal42haber.com > YEREL > KARATAY BELEDİYESİ SALEP GELENEĞİN...
06 Aralık 2017 Çarşamba 12:02

KARATAY BELEDİYESİ SALEP GELENEĞİNİ SÜRDÜRECEK

Karatay Belediyesi 7-17 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek Hz. Mevlana'nın 744. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenlerinde, 6-16 Aralık’ta Mevlana Kültür Merkezi önünde, 17 Aralık’ta ise Konya Büyükşehir Belediyesi Spor ve Kongre Merkezi önü

Karatay Belediyesi 7-17 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek Hz. Mevlana'nın 744. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenlerinde, 7-16 Aralık’ta Mevlana Kültür Merkezi önünde, 17 Aralık’ta ise Konya Büyükşehir Belediyesi Spor ve Kongre Merkezi önünde kurulacak ikram çadırında geleneksel hale getirdiği salep ikramını bu yılda gerçekleştirecek.

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli Şeb-i Arus törenleri boyunca her gün 15:00-22:00 saatleri arasında misafirlere salep ikram edileceğini belirtti. Başkan Hançerli “Hazreti Mevlana’nın diyarı Karatay’a ülkemizin ve dünyanın her yerinden gelerek, Şeb-i Arus törenlerine katılan ziyaretçilerin hem anılarında hem de damaklarında hoş bir tat bırakmak için geleneksel hale getirdiğimiz salep ikramımız bu yılda gerçekleşecek. Yapılan salep ikramıyla konuklarımıza misafirperverliği, hoşgörüyü yaşatmaya çalışıyoruz. Salep kültürümüzün bir parçası biz de bu kültürü Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanından gelen konuklarımıza hatırlatmaya ve yaşatmaya çalışıyoruz.  Misafirlerimizin ikramımızdan hoşnut kalmaları bizi ziyadesi ile mutlu ediyor.” dedi.

Hazreti Mevlana’nın hoşgörü ve sevgi dilinin bütün dünyada hakim anlayış haline gelmesini temenni eden Başkan Hançerli; 744. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenlerinin 80.'sinin hayırlara vesile olmasını diledi.

Yorum Yap

Adınız Soyadınız :
Mesajınız :
Bu habere yorum eklenmemiştir.