Canlı Yayın Foto Galeri Video Galeri
kanal42haber.com > GÜNDEM > KARAMOLLAOĞLU: ÜMİT EDERİM Kİ, İ...
03 Ocak 2018 Çarşamba 15:37

KARAMOLLAOĞLU: ÜMİT EDERİM Kİ, İRAN BUNUN ÜSTESİNDEN GELİR

Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, İran'daki gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulunurken "Ümit ederim ki, İran bunun üstesinden gelir. Çünkü İran'daki bir kargaşa Türkiye'ye sıçrayabilir" ifadelerini kullandı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, basın kuruluşu temsilcileriyle kahvaltıda biraraya gelirken İran'da yaşanan gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Karamollaoğlu, İran'daki protestolara dair "Ümit ederim ki, İran bunun üstesinden gelir" ifadelerini kullandı.

Saadet lideri Karamollaoğlu şu ifadeleri kullandı:
"Tabii ABD, özellikle dış güçler İran'daki bu rejimden ve rejimin tutumundan rahatsız oldukları için yıllardır fırsat kolluyorlar. Şu anda da bir rahatsızlık var. Ruhani'nin Cumhurbaşkanı'nın yaklaşımını olumlu buluyorum şahsen. Yani ‘Hükümetler tenkit edilebilir, edilmeli de. Vatandaşın bir takım problemleri sıkıntıları olursa onlar bu sıkıntılarını mitinglerle vesairelerle dile getirebilmeliler, bundan dolayı da biz bunu makul karşılıyoruz. Ama bu gösterilerde sınırlara dikkat edilmeli, başkasının malına canına zarar verilmemeli' diyor. Şimdiye kadar da itidalli gittiler. Tabi itidalli olmasına rağmen 18 kişinin hayatını kaybetmiş olması bugüne kadar iyi değildi, tabi 18 kişi az değil. Ümit ederim ki, İran bunun üstesinden gelir. "

İran'daki bir kargaşanın Türkiye'ye sıçrama ihtimaline de değinen Karamollaoğlu, İran'da istikrarın Türkiye'den daha geç bozulur diye düşünüldüğünü vurguladı. Karamollaoğlu, "Yani, Irak, Suriye, Türkiye'ye gelir sıra, Türkiye'den de oraya sıçrar diye. Bu sefer tersten bir hareket var. Başarılı olmaz. Çok sert tedbirlere ihtiyaç kalmadan inşallah durulur diye ümit ederiz." dedi.

 

 

Yorum Yap

Adınız Soyadınız :
Mesajınız :
Bu habere yorum eklenmemiştir.