s" />

kanal42haber.com > GÜNDEM
09 Kasım 2018 Cuma 16:05

CHP'den 'Arapça ezan' açıklaması: Karşı olmadık, olmayacağız

CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz'ı 'Ezan Türkçe okunsun' dediği gerekçesiyle disipline sevk eden CHP'den ezanla ilgili flaş açıklama geldi...

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, "CHP ezanın Arapça okunmasına karşı olmadı olmayacak" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, "CHP ezanın Arapça okunmasına karşı olmadı olmayacak. Durduk yere söylenmiş söz değildir, arkasında kim varsa ortaya çıkacaktır" dedi.

KILIÇAROĞLU: EZAN DİNİMİZ DEĞERİDİR, EZAN ARAPÇA OKUNUR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkçe ezan tartışmasını doğru bulmadığını belirtti. Kılıçdaroğlu, “Arapça ezan-Türkçe ezan tartışmasının bırakılması lazım. Arapça ezan İslam dinimizin bir değeridir. Dünyanın neresinde okunursa okunsun ezanın İslam’ın bir çağrısı olduğunu ifade eder ki dünyanın her yerinde de ezan Arapça okunur. Ve ezana saygı gösterilir” dedi. CHP’li olan, CHP’nin kararlarına ve politikalarına uymak zorundadır" diyen Kılıçdaroğlu, "İstediğim gibi hareket ederim derseniz o zaman partiden ayrılırsınız" ifadelerini kullandı.

Yorum Yap

Adınız Soyadınız :
Mesajınız :
Bu habere yorum eklenmemiştir.