Canlı Yayın Foto Galeri Video Galeri
kanal42haber.com > GÜNDEM > ADNAN OKTAR GÖZALTINDA! OKTAR VE KORU...
11 Temmuz 2018 Çarşamba 10:55

ADNAN OKTAR GÖZALTINDA! OKTAR VE KORUMALARI POLİSE DİRENDİ

Yaşı küçük çocuklara taciz, organize suç örgütü kurmak, uluslararası ajanlık, kara para aklama, tehdit ve şantaj suçlamalarıyla bu sabah saatlerinde Adnan Oktar'ın Çengelköy'deki evine operasyon düzenlendi.

İstanbul merkezli 5 ilde şafak vakti düzenlenen operasyonda Adnan Oktar suç örgütü üyesi oldukları iddiasıyla haklarında gözaltı kararı çıkartılan 235 kişinin yakalanması için İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından operasyon başlatıldı.

İstanbul Çengelköy'deki evinde gözaltına alınan Adnan Oktar ve korumalarının polise direndikleri de gelen bilgiler arasında. Ayrıca, Adnan Oktar'ın canlı yayın programlarını yaptığı A9 TV de operasyon düzenlenen yerler arasında.

Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen operasyon kapsamında, 235 şüpheli hakkında gözaltı kararı var. Adnan Oktar'a yönelik suçlamalar arasında en dikkat çekeni siyasi ve askeri casusluk suçlaması olurken diğer suçlamlar şöyle:

Suç işlemek amacıyla örgüt kurma, çocukların cinsel istismarı, cinsel saldırı, çocuğun kaçırılması ve alıkonulması, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, dini inanç ve duyguların istismar edilmesi, dolandırıcılık, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, özel hayatın gizliliğini ihlal, resmi belgede sahtecilik, terörle mücadele kanununa muhalefet, tehdit, cebir, iftira, halkı askerlikten soğutma...

Yorum Yap

Adınız Soyadınız :
Mesajınız :
Bu habere yorum eklenmemiştir.