Canlı Yayın Foto Galeri Video Galeri
kanal42haber.com > EKONOMİ > 2019 Asgari ücret rakamı, bugün bel...
25 Aralık 2018 Salı 09:35

2019 Asgari ücret rakamı, bugün belli oluyor!

7 milyon çalışanı ilgilendiren 2019 yılı asgari ücret rakamı bugün belli olacak. Asgari Ücret Tespit Komisyonu 4. kez toplanıyor.

2019 yılı için geçerli olacak asgari ücret rakamını belirleyecek olan Asgari Ücret Tespit Komisyonu bugün 4. kez toplanacak. Toplantı bakanlık binasında gerçekleştirilecek. Asgari Ücret Tespit Komisyonu 4. Toplantısının ev sahipliğini yapacak olan ve toplantıya hükümet adına katılan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, toplantının başlama saati hakkında açıklamada bulundu. Bakan Selçuk, "Asgari Ücret Tespit Komisyonu 4. Toplantısı bugün saat 10.00'da yapılacak." dedi.

7 milyon çalışanı ilgilendiren 2019 yılı asgari ücret rakamı, bugün Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nda gerçekleştirilecek olan toplantının ardından kamuoyuna açıklanacak.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun 3. Toplantısına TÜİK yetkisi de katılmış ve ilk kez asgari ücret rakamı üç sınıfta hesaplandı. TÜİK, asgari ücret için "ağır" işte çalışanlar için 2 bin 213 lira 80 kuruş olması gerektiğini, "orta" sınıf işte çalışanlari için bin 978 lira 80 kuruş ve "hafif" sınıf olarak kabul edilen işlerde çalışanlara ise bin 841 lira 40 kuruş olmasının gerektiğini Asgari Ücret Tespit Komisyonu ile paylaşmıştı.

Yorum Yap

Adınız Soyadınız :
Mesajınız :
Bu habere yorum eklenmemiştir.